De staatssecretaris maakte dit het besluit bekend in een brief aan de Tweede Kamer. Voor hulp of ondersteuning vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning betaalt de cliënt een eigen bijdrage. Nu is dat voor iedereen nog hetzelfde vaste bedrag per maand. In 2027 gaat dat veranderen.
Dit brengt aanpassingen met zich mee in het uitwisselen van informatie en dus de iEb-standaard.
Doordat de inwerkingtreding van de nieuwe wet wordt uitgesteld, zal de release iEb 2026 ook op een later moment in gebruik worden genomen, en niet op 1 januari 2026. Dit omdat deze iEb-release direct is verbonden aan deze nieuwe wet.
Momenteel bekijkt het Zorginstituut, samen met de werkgroep uitvoeringsaspecten ivb, wat het uitstel van de wet precies betekent voor de gezamenlijke planning, processen en systemen.
Zodra hier meer over bekend is, zullen we dit publiceren op onze website.
De VNG roept op haar website gemeenten op om de voorbereidingen op deze nieuwe wet niet uit te stellen, maar om onder andere zich goed voor te bereiden op de livegang van de iEb 4.0-release en de werkprocessen in te richten om berichten van het CAK te ontvangen en te verwerken.